Złote Myśli Program Partnerski                                                                              Program partnerski Złote Myśli. Jest to niewątpliwie jeden z najstarszych PP w Polsce, znany poprzednio pod nazwą „Złoty Program Partnerski”. Wydawnictwo na rynku działa od 2004 roku i od tego czasu stało się liderem sprzedaży e-book’ów w naszym kraju. Z pewnością zawdzięcza to nie tylko dobrym książkom które wydaje ale również dużej bazie partnerów, którzy te tytuły sprzedają. Co ciekawe PP Złotych Myśli zyskał dużą popularność również ze względu na specyficzny typ książek, które wydaje wydawnictwo. Mianowicie są to książki dla ludzi sukcesu dotyczące motywacji, zarabiania pieniędzy, samodoskonalenia czy nawet e-biznesu. Dlatego są to idealne produkty dla osób piszących blogi o takiej tematyce i posiadających własne listy mailingowe. Zresztą wielu naszych rodzimy e-biznesmenów takich jak Paweł Krzyworączka czy Piotr Majewski, którzy z pewnością sprzedali nie jedną książkę Złotych Myśli, również wydali swoje dzieła za pośrednictwem tego wydawnictwa. Oczywiście poza nimi, możemy znaleźć dzieła światowych gwiazd e-biznesu, np. Joe Vitale. Dlatego jeśli posiadasz stronę dla przeznaczoną dla wschodzących gwiazd polskiego Internetu, z pewnością powinieneś zainteresować się tym programem partnerskim.

Kliknij aby się zarejestrować

Przejdźmy zatem do najistotniejszych kwestii w każdym programie partnerskim, a mianowicie do produktów oraz ich prowizji. Jak wspomniałem na wstępie, mamy do czynienia z praktycznymi poradnikami z dziedziny literatury motywacyjnej i prowadzącej do szeroko pojętego sukcesu. Co to znaczy? Może bardziej sytuację rozjaśnią kategorię książek dostępne w sklepie:
Rozwój osobisty i sukces
Motywacja i osiąganie celów
Finanse osobiste
GPW, Forex i inne
E-biznes
Własna firma
Negocjacje i sprzedaż
NLP, wywieranie wpływu
Praca i kariera
Szybkie czytanie i nauka
Języki obce
Jak napisać książkę
Relacje i związki
Dla rodziców
18+
Zdrowie i wygląd
Odchudzanie i diety
Pozostałe
Darmowe ebooki


Jak widzicie, kategorie są dosyć ciekawe i dosyć rozległe, dlatego jeśli Twoja strona nawiązuje do którejś z kategorii warto poszukać w niej produktów, które można promować.

Co bardzo ważne, Złote Myśli sprzedają książki w trzech formatach – tradycyjnych książkach drukowanych, e-book’ach i audiobook’ach.


W Platynowym Programie Partnerskim prowizja jest liczona w dosyć niestandardowy sposób. Dla niektórych może się to wydać nawet nieco zawikłane, dlatego postaramy się to nieco rozjaśnić.

Przede wszystkim wysokość prowizji jest uzależniona od rodzaju sprzedawanego produktu.

Rodzaj produkty

E-book
Książka*
Audiobook do pobrania
Audiobook na CD*
Kursy, VOD i inne produkty elektroniczne
Szkolenia, DVD i inne produkty fizyczne


Jednak jak zauważyliście przy książkach oraz audiobookach na CD znajduje się gwiazdka. Otóż dotyczy ona tego, że akurat przy tych produktach występują większe koszty wytworzenia, a raczej jakiekolwiek koszty wytworzenia w porównaniu do produktów elektronicznych. Dlatego w ich wypadku prowizja jest liczona od zysku wydawnictwa według poniższego wzoru:

Twoja prowizja = (cena ogólna – rabaty klienta – koszty produkcji – podatek VAT) * wartość prowizji (%).

cena ogólna – kwota, za którą katalogowo można zakupić produkt w naszym serwisie (bez żadnych rabatów);
rabaty klienta – rabat, z którego klient skorzystał podczas zakupu (np. ze Złotego Klubu, kodu rabatowego, promocji itp.)
koszty produkcji – są to koszty poniesione przy produkcji produktu i są różne w zależności od produktu; ustawione na stałe w systemie;
podatek VAT – 5% – książki drukowane, audio CD, 23% – ebooki, audio mp3, DVD, szkolenia;


Co to oznacza w rzeczywistości? Otóż średnia prowizja w przypadku książek drukowanych waha się w granicach 15-20%. Natomiast w przypadku CD – 20-30%.

Dodatkowo program posiada drugi poziom prowizji, w którym możemy zarabiać na polecaniu programu nowym partnerom.


Złote Myśli to polska spółka z o.o. zlokalizowana w Gliwicach, z dosyć dużym kapitałem zakładowym. Podstawowym warunkiem wypłaty prowizji jest podpisanie umowy oraz wysłanie jej na adres wydawnictwa. Zanim to jednak zrobimy musimy zdecydować, czy będziemy rozliczać się z programem jako osoba fizyczna czy jako firma. Jeśli jako firma, to wysyłamy do Złotych Myśli faktury, jeśli jako osoba fizyczna, wówczas rozliczamy się za pomocą rachunków. Dokumenty możemy wysyłać w formie elektronicznej jak i w formie papierowej.

Minimalny próg wypłat to 50 zł, a wypłaty dokonywane są dwa razy w miesiącu 10 i 25 dnia.
Płatności rozliczane są za pośrednictwem systemów PayU lub PayPal.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz