XM (XEMarkets) Program Partnerski


Program  powstał w 2009 roku i od tamtego czasu notuje bardzo dynamiczny wzrost. Jeśli chodzi o ofertę brokera to wygląda ona atrakcyjnie. Minimalna wartość depozytu wynosi zaledwie $5. Minimalna wielkość lota to 0,0001. Do dyspozycji otrzymujemy ponad 60 par walutowych i ponad 100 innych instrumentów (kontrakty CFD, indeksy giełdowe, metale szlachetne czy energia). Dźwignia w zależności od kont wynosi od 1:1 do 1:888. Broker oferuje oczywiście konto demo, na którym można przetestować jego działanie.

Do dyspozycji traderów XM oddaje również ciekawe platformy transakcyjne. Do dyspozycji otrzymujemy oczywiście klasyczną platformę MT4 z drobnymi modyfikacjami, przystosowaną zarówno dla Windows jak i MAC. Do tego otrzymujemy platformę webową oraz aplikacje na iPhone, iPad czy Android.

Również opinie innych traderów świadczą o wysokiej jakości i dużej wiarygodności XM.com.

Prowizje naliczane są za każdą transakcję wykonaną przez poleconego klienta. Stawki w tabeli prowizji podane są w przeliczeniu na Lot’y, czyli wolumen transakcji dokonywanych przez poleconych traderów. 1 Lot równa się 100 000 jednostek waluty. Może wydawać się, że jest to duża kwota, jednak pamiętajcie, że w grę wchodzi jeszcze dźwignia finansowa, która pozwala na zawieranie takich transakcji przy niewielkim zaangażowaniu kapitału.
Aby utrzymywać się w danym przedziale musimy pozyskać określoną ilość nowych traderów w skali miesiąca. Jeśli będziemy polecać mniej niż 3 nowych traderów miesięcznie, nasze wynagrodzenie może spaść do $3. Jednak jest to raczej ostateczność. Poza tym, możemy dogadać się z opiekunem naszego konta afiliacyjnego i utrzymać wysoką prowizję, nawet nie pozyskując wystarczającej liczby nowych klientów.

Dodatkowo broker pozwala nam zarabiać na drugim poziomie programu partnerskiego, gdzie prowizja wynosi 10% od przychodów poleconych partnerów.

Warto dodać, że prowizja naliczana jest przez cały czas aktywności poleconego klienta. Znaczy to, że raz polecony klient może generować dla nas przychód przez długi czas. Pokrzepia również fakt, że XM to solidny broker, który potrafi zatrzymać traderów u siebie na długo.

Co ciekawe, nasz osobisty opiekun afiliacyjny jest skłonny do indywidualnej negocjacji naszej prowizji. Wykonuje on do nas telefon zaraz po rejestracji w serwisie i proponuje większą stawkę w zamian za pewne warunki promocji XM na naszej stronie. Zostaliśmy również zapewnieni przez menedżera programu, że wszyscy partnerzy rejestrujący się w programie za pośrednictwem affmarketing.pl zostaną potraktowani indywidualnie.


Próg płatności wynosi $50. Aby otrzymać prowizję musisz złożyć zlecenie płatności w okresie od 3 do 7 dnia miesiąca. Płatności dokonywane są za pośrednictwem Neteller, Moneybookers lub przelewem na konto gracza na platformie Forex. Jeśli chcemy wypłacić pieniądze za pomocą przelewu bankowego, wówczas próg przelewu zwiększa się do $200.

Jeśli chodzi o rozliczenie przychodów z tego programu partnerskiego to najłatwiej rozliczyć ja za pośrednictwem działalności gospodarczej, wystawiając brokerowi odpowiednią fakturę. W przypadku osób fizycznych sprawa jest bardziej utrudniona, wszelkie kwestie związane z odprowadzaniem podatku musimy załatwić samodzielnie, zupełnie jak w przypadku Plus500 lub Cash in Pills.


Użytkowników możemy kierować bezpośrednio na stronę XM.com w dowolne miejsce na witrynie. Domyślnie banery kierowane są na stronę główną lub na stronę rejestracyjną. Oba te miejsca wydają się dobrymi stronami docelowymi w zależności od miejsca, z którego odsyłamy użytkowników.

Zacznijmy od formularza rejestracyjnego. Co najważniejsze, jest stworzony zgodnie z zasadami UX, co oznacza, że nie zawiera ogromnej ilości pól do wypełnienia, a cały proces został podzielony na dwa kroki (dwa mniejsze formularze). Po prawej stronie rejestrujący się użytkownik może jeszcze raz przeczytać o aktualnych promocjach. Wszystko to sprawia, że rejestracja jest mocno ułatwiona.

Jeśli chodzi o stronę główną to jest ona dostępna w ponad 20 językach, w tym również po Polsku. Co więcej, jest świetnie przygotowana pod polskiego klienta. Strona wygląda bardzo profesjonalnie. Po wejściu na stronę widzimy kilka ciekawych informacji, które zachęcają do rejestracji. Do tego otrzymujemy informację o dostępnym bonusie. Poniżej dwa, dobrze widoczne buttony zachęcające do założenia konta demo lub konta rzeczywistego. Na uwagę zasługuje również lista 10 powodów przekonujących do rejestracji w XM. Do tego możliwość porozmawiania z supportem na chacie „live”. Jednym słowem strona wygląda dobrze zarówno pod kątem wizualnym, pod kątem użyteczności jak i pod kątem konwersji.

Powodzenia
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz